NA SKRÓTY

23 IV 2017 r. –  Niedziela Miłosierdzia Bożego

0730: Msza św. za śp. Wojciecha, Janinę z intencji syna z rodziną.

1030:  Msza św. za śp. Czesławę Moskal z intencji obecnych na pogrzebie w Godowej w dniu 21.03.2017 r.

1600: Msza św. za śp. Klarę Jabłońską z USA (fund. dzwonu) z intencji Jana i Marii Wnęk.

 

24 IV 2017 – Poniedziałek – Uroczystość Św. Wojciecha

R: Msza św. za śp. Bronisławę Wilusz z intencji syna Tadeusza z rodziną z racji pogrzebu w Godowej w dniu 23.03.2017 r.

= Msza św. za śp. Jana Konickiego z intencji Zarządu i Prac. SKR Godowa z racji pogrzebu w Godowej w dniu 6.11.2016 r., będzie sprawowana w kaplicy „Domu Księży Seniorów Rzeszów – Słocina”.

= Msza św. za śp. Bronisławę Wilusz z intencji Wandy Bura z racji pogrzebu w Godowej w dniu 23.03.2017 r. będzie sprawowana w kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Krośnie.

=Msza św. za śp. Bronisława Krukowskiego z intencji żony Ludwiki z racji pogrzebu w Godowej w dniu 1.01.2017 r. będzie sprawowana w kaplicy Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie.

W: Msza św. za śp. Feliksa Paszka z intencji Janiny Ziobro.

 

25 IV 2017 – Wtorek – Święto Św. Marka Ewangelisty

R: Msza św. za śp. Zofię Nowak z intencji córki Janiny z mężem z racji pogrzebu w Godowej w dniu 2.04.2017 r.

= Msza św. za śp. Bronisława Krukowskiego z intencji Jana Gwiszcza z rodziną z racji pogrzebu w Godowej w dniu 1.01.2017 r., będzie sprawowana w kaplicy „Domu Księży Seniorów Rzeszów – Słocina”.

= Msza św. za śp. Zofię Nowak z intencji rodziny z Lutczy z racji pogrzebu w Godowej w dniu 2.04.2017 r. będzie sprawowana w kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Krośnie.

=Msza św. za śp. Stefanię Paszek z intencji Heleny i Zdzisława Zamorskich z racji pogrzebu w Godowej w dniu 31.01.2017 r. będzie sprawowana w kaplicy Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie.

W: Msza św. za śp. Salomeę, Wojciecha z intencji rodziny.

 

26 IV 2017 r. – Środa

R: Msza św. za śp. Wacława Moskala z intencji żony, syna i córki z racji pogrzebu w Godowej w dniu 5.04.2017 r.

=Msza św. za śp. Stefanię Paszek z intencji rodziny z Jawornika z racji pogrzebu w Godowej w dniu 31.01.17 r. będzie sprawowana w kaplicy „Domu Księży Seniorów Rzeszów – Słocina”.

= Msza św. za śp. Wacława Moskala z intencji wnuków z racji pogrzebu w Godowej w dniu 5.04.2017  r. będzie sprawowana w kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Krośnie.

=Msza św. za śp. Tadeusza Zwiercana z intencji Ireny i Jana Matłoszów z racji pogrzebu w Godowej w dniu 7.03.2017 r. będzie sprawowana w kaplicy Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie.

W: Msza św. za śp. Stefanię i Jana Nowackich z intencji córki Stanisławy z rodziną.

 

27 IV 2017 r. –  Czwartek

R: Msza św. za śp. Czesława Matłosza z intencji Katarzyny i Romana Kozioł z racji pogrzebu w Godowej w dniu 18.08.2015 r.

=Msza św. za śp. Tadeusza Zwiercana z intencji Alicji Dunajskiej z racji pogrzebu w dniu 7.03.17 r. będzie sprawowana w kaplicy „Domu Księży Seniorów Rzeszów – Słocina”.

= Msza św. za śp. Czesława Matłosza z intencji Personelu Oddziału Noworodków Szpitala w Strzyżowie z racji pogrzebu w Godowej w dniu 18.08.2015 r. będzie sprawowana w kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Krośnie.

=Msza św. za śp. Danutę Gorczycę z intencji Marii i Jerzego z Głogowa Młp. z racji pogrzebu w Godowej w dniu 18.03.2017 r. będzie sprawowana w kaplicy Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie.

W: Msza św. w 3 rocznicę za śp. Helenę Kawa z intencji c. Anny Paszek z rodziną.  

 

28 IV 2017 r.   Piątek

R: Msza św. za śp. Sylwię Makuch z intencji Fortunów z Wysokiej z rodziną z racji pogrzebu w Godowej w dniu 29.12.2015 r.

=Msza św. za śp. Danutę Gorczycę z intencji siostry Janiny z mężem z racji pogrzebu w Godowej w dniu 18.03.2017 r. będzie sprawowana w kaplicy „Domu Księży Seniorów Rzeszów – Słocina”.

= Msza św. za śp. Sylwię Makuch z intencji Janiny Urbanik z racji pogrzebu w Godowej w dniu 29.12.2015  r. będzie sprawowana w kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Krośnie.

=Msza św. za śp. Czesławę Moskal z intencji Mieczysława Szostaka  z rodziną z racji pogrzebu w Godowej w dniu 21.03.2017 r. będzie sprawowana w kaplicy Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie.

W: Msza św. w 25 rocznicę za śp. Marię Pawłowską z intencji córek.

 

29 IV 2017 r. – Sobota – Święto Św. Katarzyny ze Sieny

R: Msza św. za. Helenę Ziobro z intencji chrześniaka Adama Ziobro z rodziną z racji pogrzebu w Godowej w dniu 23.09.2017 r.

=Msza św. za śp. Czesławę Moskal z intencji siostry Jadwigi z rodziną z racji pogrzebu w Godowej w dniu 21.03.2016 r.  będzie sprawowana w kaplicy „Domu Księży Seniorów Rzeszów – Słocina”.

= Msza św. za śp. Helenę Ziobro z intencji Aliny i Stanisława Ziobro z racji pogrzebu w Godowej 23.09.2016 r., będzie sprawowana w kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Krośnie.

=Msza św. za śp. Bronisławę Wilusz z intencji Marii i Mariana Wieszczek z racji pogrzebu w Godowej w dniu 23.03.2017 r. będzie sprawowana w kaplicy Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie.

W: Msza św. za śp. Zofię, Czesława Ziobro z intencji c. Marii z rodziną.

 

30 IV 2017 r. –  III Niedziela Wielkanocy

0730: Msza św. za śp. Danutę, Władysława z intencji córki i zięcia.

1030:  Msza św. w intencji Parafian i Rodaków.

1600: Msza św. za śp. Janusza Moskwę z intencji chrześnicy Andżeliki.

 

2). W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny. Relikwie św. Faustyny Kowalskiej, wraz z dowodem autentyczności, znajdują się już w naszej parafii.

 

3). Dziś rozpoczyna się również 73. Tydzień (2017) Miłosierdzia. Jego zasadniczym ce­lem jest niesienie pomocy chorym, samotnym, bezrobotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się z bliźnimi dobrami duchowymi i materialnymi. Tydzień Miłosierdzia dotychczas obchodzony był w Polsce w październiku; od 2013 roku decyzją Konferencji Episkopatu Polski, rozpo­czyna się w I niedzielę po Wielkanocy, tj. w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

 

4). W poniedziałek 24 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. W 1997 r. mówił do nas Papież Jan Paweł II: „Święty Wojciech jest ciągle z nami. Pozostał w piastowskim Gnieźnie i w powszechnym Koście­le, otoczony chwałą męczennictwa. I z perspektywy tysiąclecia zdaje się dzisiaj przemawiać do nas słowami św. Pawła: „Tylko sprawujcie się w sposób god­ny Ewangelii Chrystusowej” (Flp 1. 27-28). Odczytujemy raz jeszcze dzisiaj, ten Pawłowy i Wojciechowy testament. Prosimy, ażeby słowa tego testamentu doczekały się spełnienia również w naszym pokoleniu”.

 

5). 25 kwietnia (wtorek) w kalendarzu przypada święto św. Marka Ewangelisty, który był spokrewniony z Barnabą. Towarzyszył św. Pawłowi w jego pierwszej podróży i udał się za nim do Rzymu. Potem został uczniem apostoła Piotra i podał jego naukę w swojej Ewangelii. Przypisuje mu się założenie Kościoła w Aleksandrii.

 

6). W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. Uczestnicząc w Nowennie możemy przedstawić prośbę o szczególną łaskę dla innych, dla siebie, którą zapisujemy na kartce i składamy na stoliku po wejściu do kościoła.

 

7). W sobotę (29 IV) święto św. Katarzyny Sieneńskiej Patronki Europy. Już od najmłodszych lat pragnęła doskonałości. Mając 16 lat przyjęła habit trzeciego zakonu św. Dominika. Jej dzieła zawierają głęboką doktrynę i są pełne ducha Bożego. Zmarła w roku 1380. Papież Paweł VI ogłosił ją doktorem Kościoła.

 

8). W sobotę (29.04) przypada również „Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej”

 

9). Trzecia Niedziela Wielkanocna, 30 kwietnia, jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą IX Tydzień Biblijny. W tym roku będzie ona połączona z pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Czytamy List św. Pawła do Galatów.

 

10). Strzyżowski Dom Kultury „Sokół” zaprasza na koncert poświęcony pamięci Św. Jana Pawła II, który odbędzie się 2 maja o godz. 1800 w Sali widowiskowej Domu Kultury. Podczas koncertu wystąpi góralski zespół „TURNIOKI”.

 

11). Zachęcamy do słuchania „Radia Maryja” – „Radia Via”, oglądania TV „TRWAM” oraz czytania prasy katolickiej, a Sklepik poleca prasę katolicką: Źródło”, „Niedziela”, „Dominik”, „Wzrastanie”.


 

Zalecane wejście na stronę Parafii Godowa przez:

Internet-Explorer


 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               

 

                                                                   

 

 

 

 

 

 


 


szablony stron