NA SKRÓTY

24 VI 2018 r. – XII Niedziela zwykła
0730: Msza św. za śp. Jana Urbanika z intencji żony Janiny i dzieci
1030: Msza św. według intencji ofiarującego.
1600: Msza św. za śp. Jana Fąfarę z intencji rodziny Kawów.

25 VI 2018 r. –  Poniedziałek
R: Msza św. według intencji ofiarującego.
W: Msza św. za śp. Bronisławę, Franciszka i Tadeusza Ziobro  z intencji Kazimiery Wilusz.

26 VI 2018 – Wtorek
R: Msza św. według intencji ofiarującego.
godz. 1400:  Msza św. obrzędowa /pogrzebowa/
W: Msza św. w 1 rocznicę za śp. Sylwestra Drygasia z intencji syna Krzysztofa z Anną.
                                                                                   
27 VI 2018 r. – Środa – wsp. NMP Nieustającej Pomocy
R: Msza św. według intencji ofiarującego.
W: Msza św. za śp. Władysławę i Władysława Konieczkowskich.

28 VI 2018 r. – Czwartek – wsp. św. Ireneusza
R: Msza św. według intencji ofiarującego.
W: Msza św. za śp. Eugenię i Władysława Zwiercanów z intencji syna Piotra z rodziną.

29 VI 2018 r. –  Piątek  - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
07.00: Msza św. według intencji ofiarującego.
10.30: Msza św. według intencji ofiarującego.
18.00: Msza św. w intencji dziękczynnej, o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej  dla Marioli z racji 18 urodzin od rodziców.

30 VI 2018 r. –  Sobota
R: Msza św. za śp. Ryszarda Klimka z intencji siostry z rodziną.
W: Msza św. w 2 rocznicę za śp. Bronisława Zamorskiego z intencji rodziny.

1 VII 2018 r. – XIII Niedziela zwykła
0730: Msza św. o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla Joanny i Konrada w 1 rocznicę ślubu.
1030: Msza św. w intencji Parafian i Rodaków
1600: Msza św. za śp. Genowefę, Jana Wnęków od syna Tadeusza.

2). Niezwykłe wydarzenia, w jakich uczestniczyli Elżbieta i Zachariasz, rodzice Jana Chrzciciela, zapowiadały również niezwykłość jego życia. Mimo to, iż dzisiaj czcimy narodziny proroka, to trzeba również zauważyć jego działalność misyjną przygotowującą do spotkania narodu wybranego ze Zbawicielem. Innym jeszcze elementem jego nauczania była bezkom¬promisowa walka o trwałość małżeństwa przypłacona świadectwem życia. Warto więc zauważyć tę postać w dzisiejszych, tak trudnych czasach dla wielu małżeństw.

3). W świątyniach naszych trwają jeszcze Nabożeństwa ku czci Najświęt¬szego Serca Pana Jezusa, które w sposób bezpośredni przybliżają nam prawdę o wielkim Miłosierdziu Bożym, które Bóg kieruje do nas.

4). Dzieci i młodzież rozpoczęły już wakacje, również wielu dorosłych będzie wyjeżdżać poza swoje miejsce zamieszkania. Prosimy rodziców i opiekunów, aby zatroszczyli się o możliwość udziału dzieci w niedzielnej mszy, w miejscach, gdzie będą wypoczywać.

5). W środę (27.06) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Obraz NMP Nieustającej Pomocy został w XV wieku przeniesiony z Krety do Rzymu, gdzie zasłynął wielkimi łaskami. W wieku XIX kult rozszerzył się na cały Kościół.

6). W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. Uczestnicząc w Nowennie możemy przedstawić prośbę o szczególną łaskę dla innych, dla siebie, którą zapisujemy na kartce i składamy na stoliku po wejściu do kościoła.
7). We czwartek (28.06) wspomnienie obowiązkowe św. Ireneusza, biskupa i męczennika, który urodził się około roku 130 w Smyrnie, gdzie był uczniem świętego Polikarpa, biskupa tego miasta. Wiedziony duchem apostolskim udał się do Galii. Po roku 177 został biskupem Lyonu. W swoich pismach bronił wiary katolickiej przeciw błędom gnostyków. Jak podaje tradycja, poniósł śmierć męczeńską około roku 200.

8). W piątek (29.06) uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pamiątkę śmierci Apostołów obchodzi się w jednym dniu, chociaż prawdopodobnie obaj zginęli w różnych czasach podczas prześladowania za cesarza Nerona. Wielu historyków twierdzi, że Piotr zginął w 66 r., a Paweł w 67 r. Nie jest pewny termin ich śmierci. Na Zachodzie przyjął się dzień 29 czerwca, dzień nie ich śmierci, lecz przeniesienia ich ciała. Św. Piotra pochowano na Wzgórzu Watykańskim, a św. Pawła za murami przy drodze do Ostii.

9). W Uroczystość św. Piotra i Pawła Msze św. o godz. 07.00, 10.30 i o 18.00.

10). W przyszłą niedzielę składka jest przeznaczona na cele Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

11). 2 lipca 2018 (niedziela-poniedziałek) odbędzie się 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Punktem centralnym pielgrzymki będzie Msza św. na Szczycie Jasnogórskim 2 lipca (poniedziałek) o godz. 12.00. Zapisy u dekanalnych duszpasterzy nauczycieli.

12).  Witamy bardzo serdecznie Wszystkich, którzy są Gośćmi w rodzinach naszej Parafii. Życzymy dobrego wypoczynku. Zapraszamy do naszego kościoła na Msze św. w niedziele i święta.

13). Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2018/2019. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 IX bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 15 września  (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.

14). Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na turnusy wakacyjne dla wszystkich dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej. Turnusy odbywać się będą w domach rekolekcyjnych w Lipinkach i Rzeszowie - Przybyszówce. Koszt turnusów to jedynie 440 zł. Podczas obozów  wiele atrakcji, między innymi wycieczki krajoznawcze, zabawy z animatorami czasu wolnego, warsztaty, nauka śpiewu oraz spotkania w grupach. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie www.ksm.rzeszow.pl Zapraszamy.
15). Zachęcamy do słuchania „Radia Maryja”, „Radia Via”, oglądania TV „TRWAM” oraz czytanie prasy katolickiej, a sklepik poleca prasę katolicką” „Źródło”, „Niedziela”, „Dominik”, „Wzrastanie”. 

Zalecane wejście na stronę Parafii Godowa przez:

Internet-Explorer


 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               

 

                                                                   

 

 

 

 

 

 


 


szablony stron