NA SKRÓTY

12 VIII 2018 r. – XIX Niedziela zwykła
0730: Msza św. za śp. Jana, Stanisławę Banaś z intencji syna Kazimierza z rodziną. 
1030: Msza św. za śp. Stanisława Zamorskiego od rodziny Turoń ze Żyznowa z racji pogrzebu w Godowej w dniu 3.07.2018 r.
1600: Msza św. w 8 rocznicę za śp.   Jana Ziobro z intencji żony i dzieci z rodzinami.

13 VIII 2018 r. –  Poniedziałek
R: Msza św. za śp. Stanisława Zamorskiego z intencji Wolny Stasia z racji pogrzebu w Godowej w dniu 3.07.2018 r.
R: Msza św. za śp. Marię Zwiercan z intencji Lucyny i Piotra Oponiów z racji pogrzebu w Godowej w dniu 6.07.2018 r. będzie sprawowana w kaplicy   Księży Seniorów – Słocina.
W: Msza św. w intencji dziękczynnej, o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej z racji 35 rocznicy ślubu Lucyny i Janusza Ziobro

14 VIII 2018 – Wtorek  - wsp. św. Maksymiliana Kolbe
R: Msza św. za śp. Marię Zwiercan z intencji synowej Kazimiery z racji pogrzebu w Godowej w dniu 6.07.2018 r.
R: Msza św. za śp. Helenę Wieszczek od Krzysztofa Wilusza z racji pogrzebu w Godowej w dniu 8.07.2018 r. będzie w kaplicy  Księży Seniorów – Słocina.
1300: Msza św. obrzędowa /ślubna/
W: Msza św. za śp. Rozalię Leśniak intencji Danuty i Andrzeja. 
15 VIII 2018 r. – Środa – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
0730: Msza św. za śp. Marię i Józefa Sochów od rodziny.
1030: Msza św. za śp. Andrzeja Urbanika od kolegów z USA z racji pogrzebu w Godowej w dniu 2.08.18 r. będzie w kaplicy   Księży Seniorów – Słocina.
1600: Msza św. w 2 rocznicę za śp. Edwarda Ziobro z intencji żony Heleny i dzieci.

16 VIII 2018 r. – Czwartek
R: Msza św. za śp. Helenę Wieszczek z intencji Sylwii Wilusz z racji pogrzebu w Godowej w dniu  8.07.2018 r.
R: Msza św. za śp. Władysława Wnęka od swata Stanisława Margańskiego z racji pogrzebu w Godowej w dniu 26.06.2018 r. będzie sprawowana w kaplicy Księży Seniorów – Słocina.
W: Msza św. za śp. Rozalię Leśniak z intencji Marii i Jacka.

17 VIII 18 r. –  Piątek  - wsp. św. Jacka
R: Msza św. za śp. Andrzeja Urbanika z intencji rodziców Danuty, Jana i brata Józefa z racji pogrzebu w Godowej w dniu  2.08.2018 r.
R: Msza św. za śp. Stanisława Zamorskiego od Beaty i Jana Frodymów z racji pogrzebu w Godowej w dniu 3.07.2018 r. będzie sprawowana w kaplicy  Księży Seniorów – Słocina.
W: Msza św. za śp. Rozalię Leśniak  z intencji Tadeusza.

18 VIII 2018 r. - Sobota
R: Msza św. za śp. Władysława Wnęka z intencji rodziny Piskadłów ze Strzyżowa z racji pogrzebu w Godowej w dniu 26.06.2018 r.
R: Msza św. za śp. Marię Zwiercan z intencji Genowefy Zwiercan z racji pogrzebu w Godowej w dniu 6.07.2018 r. będzie sprawowana w kaplicy  Księży Seniorów – Słocina.
W: Msza św. za śp. Danutę, Janinę i Eugeniusza Paszków z intencji dzieci.

19 VIII 2018 r. – XX Niedziela zwykła
0730: Msza św. za śp. Emilię Patruś z intencji rodziny. 
1030: Msza św. w intencji dziękczynnej, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej z racji 55 rocznicy ślubu Zofii i Mariana Leśniaków.
1400: Msza św. – na rozpoczęcie Święta Plonów
1600: Msza św. w 5 rocznicę za śp. Stanisława Urbana od rodziny.


2). Przeżywamy miesiąc sierpień - miesiąc, który dla nas jest miesiącem przy¬wołania tylu narodowych spraw. Mija 74 rocznica Powstania Warszawskie¬go. W połowie miesiąca, przedmiotem naszej szczególnej refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na polskim Wybrzeżu. Chcemy też pamiętać o 98. już rocznicy wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku -„Cudu nad Wisłą". Wszystkie te wydarzenia noszą w so¬bie ślad naszej wiary i ufności w moc i potęgę Króla wszystkich czasów.
3).  W sobotę, 4 sierpnia, wyruszyła 41. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wspierajmy modlitwą naszego ks. wikariusza Pawła i tych naszych Parafian, którzy są na pątniczym szlaku. Niech ich modlitwa i trud pielgrzymowania wyjednają nam szczególne wstawiennictwo NMP Częstochowskiej.

4). We wtorek (14.08) przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, który urodził się w Zduńskiej Woli w 1894 r. Wstąpił do zakonu franciszkanów i w 1918 r. otrzymał świecenia kapłańskie. W 1941 r. został przez Niemców osadzony w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Dobrowolnie przyjął śmierć w bunkrze głodowym zamiast innego więźnia. Zginął 14 sierpnia 1941 r., dobity zastrzykiem.

5). W Kalwarii Pacławskiej k/Przemyśla rozpoczęły się trwające od 11 do 15 sierpnia Uroczystości Wielkiego Odpustu ku czci Najświętszej Maryi Panny. W jednodniowej pielgrzymce,  tak jak w latach ubiegłych, włączymy się w modlitwę pielgrzymów. We wtorek (14 sierpnia) o godz. 5.00 Szan. Uczestnicy pielgrzymki zgromadzą się w kościele. Po modlitwie o błogosławieństwo w drodze i o dobre przeżycie tej pielgrzymki udamy się do Kalwarii Pacławskiej.

6). W dniu liturgicznego wspomnienia św. Maksymiliana Kolbe uroczystość odpustowa w Parafii Żarnowa

7). We środę (15 VIII) Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W KKK czytamy, że „Niepokalana Dziewica... dopełniwszy biegu ziemskiego życia z ciałem i duszą wzięta została do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana jako Królowa wszystkiego, aby bardziej upodobniła się do Syna Swego, Pana panujących oraz Zwycięzcy grzechu i śmierci. Wniebowzięcie jest szczególnym uczestniczeniem w Zmar¬twychwstaniu Jej Syna i uprzedzeniem zmartwychwstania chrześcijan". W tę, jakże piękną, maryjną uroczystość, tradycyjnie już w naszych kościołach świę¬cone są wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk.DZIĘKUJEMY CI, OJCZE NASZ ...


8). W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną też świętem Matki Bożej Zielnej, podczas Mszy św. porannej, na „Sumie” i Mszy św. wieczorowej będzie poświęcenie wiązanek ziół, kwiatów i owoców. Poświęcenie zaś wieńców żniwnych na „Sumie”.

9). W piątek (17.08) przypada wspomnienie św. Jacka, kapłana, który urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku. Po studiach w Paryżu i w Bolonii został kapłanem i kanonikiem krakowskim. Wyniszczony pracą zmarł w Krakowie w dniu Wniebowzięcia NMP w 1257 r.

10). W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić STRZYŻOWSKIE Święto Plonów – DOŻYNKI - 2018. Początek uroczystości dożynkowych w kościele w Godowej o  godz. 1400, a dalszy program Dożynek Gminnych przy świetlicy wiejskiej.

11). Witamy bardzo serdecznie Wszystkich, którzy są Gośćmi w rodzinach naszej Parafii. Życzymy dobrego wypoczynku. Zapraszamy do naszego kościoła na Msze św. w niedziele i święta, a także rano i wieczorem w tygodniu.


12). Zachęcamy do słuchania „Radia Maryja”, „Radia Via”, oglądania TV „TRWAM” oraz czytanie prasy katolickiej, a sklepik poleca prasę katolicką” „Źródło”, „Niedziela”, „Dominik”, „Wzrastanie”. 

Zalecane wejście na stronę Parafii Godowa przez:

Internet-Explorer


 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               

 

                                                                   

 

 

 

 

 

 


 


szablony stron